12. 2. 2018
ID: 107086

NA TÝDEN VYSOKOŠKOLÁKEM – zkuste to, vyplatí se to

Zdroj: CEVRO Institut

Plánujete jít po maturitě na VŠ, ale nevíte, jaký obor si vybrat? Máte respekt z vysokoškolských přednášek? Chtěli byste zažít, jaké to je? Zúčastněte se ve dnech 26. února – 2. března 2018 osmého ročníku unikátního vzdělávacího projektu. Na týden můžete zkusit život studenta naší vysoké školy.

CEVRO
 Dominika Uhlířová, nyní studentka oboru Hospodářská politika/Ekonomie přebírá certifikát absolventa projektu Na týden vysokoškolákem 2016
 zdroj: CEVRO Institut
 
Studenti mají dnes na výběr mnohem více škol i oborů. Jednou z možností, která s výběrem pomůže, je zažít studium na vlastní kůži. Proč jste si vybrala zkušenost být vysokoškolákem na CEVRO Institutu?
Projekt Na týden vysokoškolákem, který naše škola pořádá každoročně, byla výbornou zkušeností a rozhodujícím faktorem při výběru. Rozhodla jsem se ho zúčastnit zejména proto, že žádná jiná škola nic podobného neorganizovala. A jak nejlépe zjistit, jak vysokoškolské studium probíhá než takto? Dalším faktorem bylo, že jsem nechtěla udělat při rozhodování chybu jako většina mých kamarádů. Nerozvážně vybrali obor či školu a ztratili tím rok života.

Byla tato zkušenost rozhodující?
Rozhodně ano. CEVRO Institut mě přesvědčil o tom, že je to sice škola malá, ale s individuálním přístupem, kvalitní výukou a přátelským prostředím.

Jak celý projekt Na týden vysokoškolákem funguje? Zkuste ho popsat z vlastní zkušenosti.
Škola pro nás připravila program a také jsme dostali rozpis přednášek, z nichž jsme si dvanáct mohli vybrat. Z přednášek, které jsem navštívila, jsem byla nadšená. Mezi vyučujícími nebyli žádní "uspávači hadů", ale lidé z praxe, kteří dokázali svým výkladem zaujmout. Díky projektu jsem poznala mnoho zajímavých lidí i mezi účastníky. Myslím, že jsme byli skvělá parta a jsem ráda, že někteří z nás se poté stali i spolužáky.

 CEVRO
 Na týden vysokoškolákem – společenský večer účastníků
 zdroj: CEVRO Institut
 

Na týden vysokoškolákem 2018

Osmý ročník projektu, jehož hlavním cílem je seznámit středoškolské studenty se stylem  výuky na vysoké škole,  se uskuteční ve dnech 26. 2. – 2. 3. 2018. Přihlášky je třeba podat do  18. 2.

Více informací naleznete zde:  www.cevroinstitut.cz/na-tyden-vs-2018© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz