3. 7. 2019
ID: 109636

Přes online platformu advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák se za první rok řešily stovky právních případů

Zdroj: Brož & Sokol & Novák

Online právní platforma, kterou provozuje advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák, má za sebou rok fungování. Od jejího vzniku si pro elektronickou radu přišly stovky klientů a jejich počet pořád narůstá. Mnoho dotazů navíc nekončí jednorázově pouhou odpovědí, ale často na ně navazuje dlouhodobější spolupráce. Do kanceláře tak platforma přivedla desítky nových klientů.

„Při prvních úvahách o zavedení online platformy jsme vycházeli z faktu, že se doba mění a lidé často nemají dostatek času přijít v pracovním týdnu přímo k nám kanceláře. To potvrzuje i skutečnost, že nejvíce dotazů na platformu chodí právě na začátku a konci pracovního týdne, velké množství přichází i o víkendu. Časy také ne nutně odpovídají otevírací době naší kanceláře,“ říká jeden ze společníků AKBSN JUDr. Jiří Novák.

Nejvyužívanější službou je podle statistik advokátní kanceláře písemný dotaz, a to pro svoji úspornost a flexibilitu. Platforma se od klasických offline služeb liší i typem právních problémů, které skrz ni klienti řeší.

„Online řešení volí často klienti, kteří chtějí zjistit, jaké jsou jejich možnosti – tedy jaké jsou varianty postupu nebo jestli je postup, který mají rozmyšlený, vhodný. Poměrně často se pak stává, že nás požádají o převzetí zastoupení s tím, že dále realizujeme postup navržený online,“ říká Mgr. Filip Kábrt, který je zodpovědný za provoz online služeb kanceláře.

Online platforma pro kancelář neznamená jen způsob, jak být mezi konkurencí rychlejší a responzivnější ke klientským přáním. Řada dotazů, které na platformu klienti pošlou, je často jen prvním krokem pro zahájení dlouhodobější spolupráce. Online platforma tak do kanceláře každý měsíc přivede řadu klientů, kteří by ji osobně nejspíš z časových nebo jiných důvodů nikdy nekontaktovali.

Služby kancelář spustila v červnu minulého roku. Na webu akbsn.online si klient může vybrat z celkem tří variant – písemné rady, půlhodinové videokonference a možnosti sjednání osobní schůzky online. V kontrastu s obdobnými internetovými službami nabízí řadu výhod, jako je garance profesionality renomované advokátní kanceláře, ochrana soukromí a závazek zachování mlčenlivosti.

Advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák byla založena v roce 1992. V současnosti působí v kanceláři více než 30 advokátů a advokátních koncipientů. Svoje služby poskytuje v širokém spektru práva jak právnickým, tak fyzickým osobám. Základními oblastmi působení však jsou řešení jak civilních, tak i trestních sporů.
 

 
Sokolská třída 60
120 00  Praha 2
 
Tel.:       +420 224 941 946
Fax:       +420 224 941 940
e-mail:    advokati@akbsn.eu
 
PFR 2018
 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz