18. 5. 2011
ID: 73968upozornění pro uživatele

10 otázek pro… Václava Vlka

JUDr. Václav Vlk je absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Po ukončení studií působí stále v advokacii. V roce 2006 se podílel na založení Moreno Vlk & Asociados, jediné česko-španělské kanceláře v ČR, ve které stále působí jako řídící partner pro Českou republiku a Slovensko. Zaměřuje se zejména na všeobecné právní poradenství v oblasti obchodního práva a práva nemovitostí, zastupování ve sporech týkajících se obchodních společností, nekalé soutěže, arbitrážních řízeních, procesní zastupování v občanském právu, rodinném právu. V kanceláři působí jako právník vytvářející procesní strategie a celkové strategii při zastupování klienta. Navíc se věnuje lidským právům a zastupování před Ústavním soudem ČR a Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku.Publikační činnost v odborném tisku a denním tisku. Předseda výboru pro vnější vztahy České advokátní komory. Externí doktorand na katedře občanského práva.

 
Jiná země pro výkon advokacie, výkon povolání?
Španělsko, tam je na všechno dost času.

Kdybyste nebyl právníkem, čím byste byl?
Režisérem nebo rockovým muzikantem

Nevýhody vašeho povolání.?
Vždycky je někdo poražený a zklamaný.

Jaký byl Váš nejhorší den v práci?
Spíš půlrok, ve sporu o 180 milionu a vlastnictví jedné fabriky, když byly všechny naše žaloby zamítnuty a já čekal na klíčové rozhodnutí NS které potvrdilo že naše nároky jsou oprávněné.

Nejemotivnější kauza?
Všechny spory o děti a odškodnění za nespravedlivé a nezákonné zásahy státu.

Největší dosavadní úspěch? 
Že jsem se z toho ještě nezbláznil.

Která osobnost symbolizuje spravedlnost? 
Bůh.

Kdo na Vás měl ve Vašem profesním životě největší vliv?
Moje ženy.

Nejméně přehledný předpis – a proč?
Cokoliv po roce 1995, zejména ty ochranářské a nakazující, jako je zákoník práce či technické normy jejichž název nelze říct dvěma slovy.

Žena/muž ve vaší profesi – co jde opačnému pohlaví lépe?
Ženám vcítit se a mužům dohadovat se.
 

© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz