15. 8. 2018
ID: 108034upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

Clifford Chance

Clifford Chance poskytovala poradenství společnosti Europa Capital při prodeji administrativní budovy Hadovka Office Park v Praze 

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství investičnímu fondu spravovanému panevropskou investiční realitní společností Europa Capital při prodeji budovy Hadovka Office Park, moderního administrativního centra v Praze 6. Kupujícím byla společnost WOOD & Company, přední regionální investiční banka se sídlem v Praze. Hadovka Office Park byl dokončen v roce 2000 a představuje moderní kancelářský projekt třídy A o celkové velikosti 22.265 m2 pronajímatelné kancelářské plochy na 5 podlažích, který je tvořen dvěma budovami. Hadovka Office Park rovněž získal výborné hodnocení v rámci ratingu BREEAM.  

Pražská kancelář Clifford Chance poskytuje právní služby skupině Europa Capital při jejích investicích v České republice již téměř dvacet let, poradenství při správě budov Hadovka Office Parku poskytovala od její akvizice v roce 2015. Tým specialistů z advokátní kanceláře Clifford Chance, který v rámci této transakce poskytoval poradenství, vedl Emil Holub, partner pražské kanceláře zodpovědný za nemovitostní praxi spolu s Anetou Disman (dříve Sosnovcová), seniorní advokátkou. Členem týmu byl dále advokátní koncipient Matěj Kučera.

Clifford Chance poskytovala poradenství CA Immo při akvizici kancelářské budovy Visionary v Praze

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství rakouské realitní společnosti CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo), která se specializuje na kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy, při akvizici kancelářské budovy třídy A Visionary v Praze. Prodávajícím byla společnost Skanska, jedna z předních developerských a stavebních společností v Evropě. Budova Visionary byla dokončena v dubnu 2018 a nabízí 23.000 m2 hrubé pronajímatelné plochy. Budova, jež se nachází v Praze 7, jedné z nejdynamičtěji se rozvíjejících pražských částí, je v současnosti obsazena z 91%. Jejími nájemci jsou například Accenture, Business Link a WMC/ACTUM Digital. Předpokládá se, že budova získá certifikace LEED Platinum a WELL Core & Shell (jako první v České republice).

Tým specialistů z advokátní kanceláře Clifford Chance, který v rámci této transakce poskytoval poradenství, vedl Emil Holub, partner pražské kanceláře zodpovědný za nemovitostní praxi, spolu se seniorním advokátem Milanem Rákosníkem. Členy týmu dále byli právníci Josef Lysoněk a Matěj Kučera.

Clifford Chance poradcem společnosti Indorama Ventures při plánované akvizici společnosti Kordárna

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství společnosti Indorama Ventures Public Company Limited (IVL), která je jedním z předních světových výrobců na trhu s petrochemickými výrobky a předním světovým výrobcem vlněné příze, při plánované akvizici české společnosti Kordárna Plus, a.s., která se zaměřuje na výrobu technických tkanin a kordových tkanin pro výrobu pneumatik. Prodávajícími je skupina akcionářů v čele s investiční společností Jet Investment se sídlem v Brně. Akvizice zahrnuje jeden výrobní závod v České republice a jeden závod na Slovensku. Společnost zaměstnává přes 750 zaměstnanců. Přepokládá se, že transakce bude dokončena v druhé polovině roku 2018 po schválení příslušnými regulatorními úřady.
Tým specialistů z advokátní kanceláře Clifford Chance, který v rámci této transakce poskytoval poradenství, vedl vedoucí partner pražské kanceláře Alex Cook spolu s advokátkou Veronikou Kinclovou. Členy týmu byli dále právníci Jakub Veselý, Zuzana Morávková a Andrej Havko.


CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang

Advokátní kancelář CMS poskytovala poradenství českému developerovi CSPP při prodeji obchodního centra Galerie Písek. Obchodní centrum koupil Raiffeisen Realitní Fond. Tým CMS, který na transakci poskytoval poradenství, byl veden partnerem Lukášem Janíčkem a dále zahrnoval seniorní advokátku Lucii Hallóovou, advokátku Terezu Maternovou a advokátního koncipienta Lukáše Reichmanna.
 
Poradenství kupujícímu poskytovala advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners.


Dvořák Hager & Partners

Dvořák Hager & Partners zastupovali Raiffeisen realitní fond při akvizici nákupního centra v Písku

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners zastupovala Raiffeisen realitní fond při akvizici společnosti Retail Park Písek, s.r.o. od investora a developera se specializací na maloobchodní, kancelářské a industriální realitní projekty. Společnost Retail Park Písek, s.r.o. je vlastníkem a provozovatelem nákupního centra Galerie Písek, které bylo pro veřejnost otevřeno v květnu 2017.

Naše právní služby zahrnovaly komplexní due diligence, přípravu transakční dokumentace a podporu při jejím vyjednávání.

Tým vedl partner Lukáš Zahrádka ve spolupráci s advokátkou Dominikou Veselou.


Weinhold Legal

Weinhold Legal asistovala při prodeji ŽPSV a.s. 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství skupině Obrascón Huarte Lain (OHL) při prodeji společnosti ŽPSV a.s., největšího českého dodavatele betonových výrobků pro stavebnictví se zaměřením na dopravní (železniční, silniční) a pozemní stavby, německé skupině Leonhard Moll AG. ŽPSV a.s. loni dosáhla obratu přes 1,5 miliardy korun a zisku 75 milionů korun. Kromě železničních pražců dodává například montované skelety halových objektů a prefabrikované mosty, činná je i v dalších oblastech stavebnictví. Výrobní závody má na šesti místech v České republice. 

Poskytnuté právní služby při této transakci byly komplexní a zahrnovaly zejména poradenství při strukturování transakce, přípravu a vyjednávání smluvní dokumentace, asistenci při získání povolení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke spojení soutěžitelů a asistenci při uzavření transakce. 
Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek, ve spolupráci s vedoucím advokátem Janem Turkem a advokáty Michaelou Koblasovou, Terezou Hoškovou a Václavem Smetanou. 

Weinhold Legal asistovala při prodeji VENTOS s.r.o. 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství společníkům strojírenské společnosti VENTOS s.r.o. při prodeji kontrolního šedesátiprocentního podílu investičnímu fondu SkyLimit Industry. V současné době společnost VENTOS s.r.o. disponuje více než 150 zaměstnanci a nabízí komplexní služby v oboru vytápění, zpětného využívání tepla, vzduchotechniky a klimatizace, mezi její hlavní produkty patří tepelné výměníky a průmyslové sušárny. 

(Bližší informace o transakci publikovaly např. Hospodářské noviny - k dispozici >>> zde.) https://archiv.ihned.cz/c1-66193010-fond-skylimit-ovladl-uz-treti-firmu-tentokrat-ventos-z-rumburka-investori-chteji-vytvorit-silnou-tuzemskou-strojirenskou-skupinu) 


Weinhold Legal asistovala při prodeji tří call center společnosti ComGate, a.s. 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství společnosti ComGate, a.s. při prodeji tři call center společnosti Comdata a.s. 

Poskytnuté právní služby při této transakci, která byla realizována jako převod části závodu, zahrnovaly zejména poradenství při strukturování transakce, přípravu a vyjednávání smluvní dokumentace s asistenci při uzavření transakce. 
Tým Weinhold Legal vedl partner Daniel Weinhold ve spolupráci s vedoucími advokáty Ondřejem Havlíčkem a Pavlem Jendrulkem. 


ŽIŽLAVSKÝ

Společnost AS ZIZLAVSKY v.o.s. v měsíci 07/2018 úspěšně zakončila proces reorganizace společnosti MPOWER Engineering, a.s., v němž působila ve funkci insolvenčního správce se zvláštním povolením. Reorganizační soudní proces zde probíhal ve své nejefektivnější variantě, a to formou tzv. předbalené (pre-packed) reorganizace, která umožnila zkrácení celého řízení v řádu jednotek měsíců. Specializací společnosti MPOWER Engineering, a.s. je především výroba armatur pro energetický, chemický, petrochemický a hutní průmysl. Společnost vlastní vývojové, technologické, konstrukční a výrobní zázemí, spolu s rozvinutou sítí výrobních kooperací, která umožňuje pružně reagovat na individuální potřeby zákazníků. Výrobky společnosti jsou doplňovány o nové typy a výrobkové řady s cílem umožnit komplexní dodávky při výstavbě nových elektrárenských objektů. V průběhu reorganizačního procesu došlo po dohodě s věřiteli k restrukturalizaci dluhu za období před úpadkem, a dále ke vstupu strategického investora. Období reorganizace přispělo taktéž ke zefektivnění vnitřních procesů společnosti, a to jak na úrovni řízení, tak na úrovni produkční. Lze konstatovat, že celý reorganizační proces vedl ve svém důsledku k podstatně vyššímu uspokojení pohledávek insolvenčních věřitelů, a to ve srovnání s variantou likvidačního konkursu. Úspěšný reorganizační soudní proces týkající se společnosti MPOWER Engineering, a.s. opakovaně potvrdil letité zkušenosti insolvenčních správců působících v advokátní kanceláři ŽIŽLAVSKÝ s obdobnými transakcemi, kdy na základě připraveného a s věřiteli předjednaného plánu reorganizace dochází k efektivnímu a rychlejšímu uspořádání předúpadkových poměrů insolvenčního dlužníka.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz