1. 11. 2019
ID: 110160

Adventní kalendáře s volty: PŘEKVAPENÍ KAŽDÝ DEN

Zdroj: Alkohol.cz

E-shop www.alkohol.cz zahájil prodej adventních kalendářů, nevhodných pro motoristy, děti a gravidní ženy. Pod notoricky známými okénky s označení 1. až 24. prosince 2019 čeká překvapení v podobě miniaturních lahviček alkoholických nápojů.

Holiday Countdown Calendar z Jack Daniel´s Distillery je jedním ze dvou úzkostlivě střežených tajemství s jediným cílem: Překvapení každý den. Spekulujeme, že obsahuje miniaturizované portfolio palírny a potěší příznivce Tennessee whiskey a jejích mutací.

Dánská společnost 1423-World Class Spirits je poněkud otevřenější. Jejích 24 Days Of Rum obsahuje čtyřiadvacet různých rumů ze čtyřiadvaceti různých zemí (a rovnou dvě standardní testovací sklenky a zápisník na poznámky). Informační bonus: Všechny rumy obsahují standardně 41,2 % objemová alkoholu. Podrobnosti až po rozbalení!

 

 

Rudolf Jelínek Vizovice přišel hned se dvěma kalendáři. Ten první  - a vyloženě typický - nazvaný Vizovická slivovice obsahuje čtyřiadvacet lahviček čtyřiadvaceti různých slivovic jako připomínku 10. výročí první sklizně z vlastního sadu firmy! Čtyřiadvacetkrát ovoce z jednoho sadu, stejné destilační kotle, pokaždé jiný výsledek. Většina destilátů nebyla dosud naplněna do láhví a kromě firemních degustátorů vzorky dosud nikdo neochutnal! Lahvičky po dvou centilitrech, každý vzorek 50 % obj. alkoholu.

Druhý kalendář je rovněž do jisté míry výroční. Lépe řečeno půlvýroční. Je tomu pět let, co Rudolf Jelínek Vizovice uvedl na trh nové balení single malt whisky Gold Cock. Při této příležitosti uvolnil do prodeje pět set balení degustačního boxu, jenž obsahuje dvakrát dvanáct miniaturek. Obsahují jednak poslední kapky téměř vyprodaných zásob, jednak nové destiláty, které teprve míří do sudů, mezi nimi dosti nakouřenou sladovou whisky či žitnou whisky, jež v posledních letech dobývá svět. Některé lahvičky obsahují destilát v tzv. sudové síle, jiné zředěné na požadované procento alkoholu a vytvářejí tak speciální tandem, jehož členy lze porovnat.

Adventní kalendáře jsou samozřejmě tak trochu hra a rozhodně hezký dárek. Na druhou stranu však rozšiřují znalosti jeho příjemce, pokud je znalostem přístupný…

 
Seifertova 996/31
130 00 Praha 3
 
Tel.:       +420 605 111 777
e-mail:    info@alkohol.cz
 
 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz