15. 5. 2019
ID: 109378upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

CLIFFORD CHANCE

Kancelář Clifford Chance poskytla poradenství Všeobecné úvěrové bance, a.s. (VÚB), dceřiné společnosti Intesa Sanpaolo, v souvislosti s úpravou jejího programu krytých dluhopisů ve výši 5 mld. EUR a jejích zahajovací emisi ve výši 500 milionů EUR prostřednictvím lucemburské burzy. Transakce představuje mezník na trhu krytých dluhopisů na Slovensku, neboť se jednalo o první syndikovanou emisi krytých dluhopisů podle nové regulace, která byla zaměřena především na zahraniční investory. Jednalo se také o největší emisi podobného typu cenných papírů v historii země a zájem investorů překročil očekávání emitenta a poslal na trh silný signál. Právní tým v Praze vedl seniorní advokát Stanislav Holec ve spolupráci s koncipientem Andrejem Havkem a seniorním advokátem Vladimírem Rýlichem. Tým specializující se na anglické právo vedl v Miláně partner Filippo Emanuele za podpory seniorního advokáta Jonathana Astbury. Lucemburská kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství v souvislosti s kótováním cenných papírů.


GLATZOVA & CO.

Tým kanceláře Glatzová & Co., pod vedením partnera Jana Veselého, poskytoval právní poradenství ČSOB při vytvoření společného podniku s Mall Group. Společný podnik pod značkou MallPay již dnes provozuje stejnojmennou službu, která v současnosti nabízí odloženou platbu při online nákupech a po vstupu ČSOB a plánované integraci MallPay do platební brány ČSOB bude postupně zákazníkům e-shopů nabízet další formy financování, pojištění, investice a další související produkty. MallPay, který vznikl na konci loňského roku v rámci skupiny Mall group, má ve svém čele CEO Adama Kolesu. Kapitálovou účast ČSOB ve společném podniku ještě musí posvětit antimonopolní úřad. Tým Jana Veselého zajišťoval pro ČSOB komplexní přípravu právní dokumentace vymezující jednak samotné vytvoření společného podniku, jednak pravidla pro jeho budoucí fungování a řízení. 

Advokátní kancelář Glatzová & Co. poskytovala komplexní právní poradenství společnosti DRFG Financial Managament ze skupiny DRFG v souvislosti s dluhopisovým programem veřejně nabízených dluhopisů do výše 2 miliard korun. ČNB schválila základní prospekt pro tento dluhopisový program dne 17.4.2019, rozhodnutí nabylo právní moci dne 19.4.2019. Právní tým Glatzová & Co. vedl partner kanceláře Libor Němec


PRK PARTNERS


Bývalá společnost slovenského finančníka Pavola Krúpy, ARC equity services a.s., prohrála spor ohledně prodeje někdejších bytů OKD. Ostravský okresní soud zamítl žalobu podanou společností ARC equity services na firmy Residomo a RPG Industries. Firmu RPG Industries ve sporu zastupovala advokátní kancelář PRK Partners. Druhého žalovaného Residomo zastupovali právníci pražské kanceláře Dentons. Žalobou se firma domáhala náhrady škody v případě jednoho konkrétního bytu a jeho majitelky. Rozhodnutí není zatím pravomocné.Tým PRK Partners vedli partneři Robert Němec a Martin Aschenbrenner a dále na něm pracovali seniorní advokáti Michal Sylla and Lenka Konvalinová.


RÖDL & PARTNER

Kancelář Rödl & Partner poskytla právní poradenství skupině Bell Food Group, přednímu zpracovateli masných výrobků v Evropě a lídrovi na trhu ve Švýcarsku. Mezinárodní dosah kanceláře Rödl & Partner a znalost místních právních řádů umožnila poskytnout skupině Bell Food Group právní poradenství v oblasti průmyslových práv při vstupu této skupiny na asijský trh. Jednotlivé týmy společně vedené Lucií Kiankovou (Rödl & Partner Praha), která tento projekt řídila, úzce spolupracovaly na úspěšném dokončení celého projektu, a to v Číně, Hong Kongu, Japonsku, Kambodži, Singapuru, na Taiwanu a ve Vietnamu.
 


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz