1. 4. 2019
ID: 109124

Téměř nelegální potěšení. Dovolená luxusním vlakem

Zdroj: © Belmond (UK) Limited

Pamatujete si na svou první cestu vlakem? To vzrušení, které jste cítili, když jste čekali na nástupišti. Nadšení, se kterým jste sledovali ubíhající krajinu. Co kdybyste to mohli zažít znovu? Ať už zatoužíte objevovat rozmanitou Evropu nebo budete chtít prozkoumat krásy vzdálenějších destinací, Filip Pačes, travel designer z Exclusive Tours, vám řekne jak na to.

1

© Belmond (UK) Limited

Royal Scotsman

Royal Scotsman brázdí skotský venkov a cesta s ním vždy začíná a končí na nádraží Edinburgh Waverley, které je jen pár kroků od slavného hotelu The Balmoral. Ve vlaku na vás budou čekat elegantní prostory, ve kterých si budete připadat jako na skotském víkendovém sídle.

Royal Scotsman nabízí sedm různých tras – nejkratší trvají dvě noci, nejdelší týden. Kromě bohaté historie a přírodních krás se můžete vydat po stopách skotské whisky a navštívit vyhlášené destilérky. Během cesty také ochutnáte širokou škálu místních specialit, včetně divokého lososa a mušlí. Vlak ubytuje 40 cestujících, má dva restaurační vozy, jeden lounge vůz a samostatný vagon se spa. Jako jediný vlak v Evropě má také vůz s venkovní plošinou ideální pro pozorování okolních scenérií.

2

© Belmond (UK) Limited

Venice Simplon-Orient-Express

Venice Simplon-Orient-Express je synonymem pro dobrodružství, romantiku a tajemství. Název vlaku i jeho elegantní interiéry jsou inspirovány městy, kterými původně projížděl. Jakmile do něj nastoupíte, ihned pocítíte vliv bohémské Paříže, exotického Istanbulu a romantických Benátek.

S Venice Simplon-Orient-Expressem se můžete vydat do největších evropských měst. Krátké, většinou dvou- nebo třídenní cesty, vás zavedou do Paříže, Vídně, Verony, Budapešti či Benátek. Zatímco přes den si můžete vychutnávat krásné scenérie ze svého kupé, večer si užijte v sofistikovaném prostředí restaurace a lounge ve společnosti ostatních cestujících. S drinkem v ruce a živou hudbou za zády se budete cítit jako v románu Agathy Christie. Vlak ubytuje 175 cestujících, má tři restaurační a jeden barový vůz.

3

© Belmond (UK) Limited

Andean Explorer

První luxusní lůžkový vlak Jižní Ameriky brázdí jih Peru a projíždí přes historická města i majestátní hory. Andean Explorer vás vezme na nezapomenutelné peruánské dobrodružství po jedné z nejvýše položených železničních tras světa v Andách. Tento jihoamerický elegán navíc v noci staví a jede pouze přes den, takže se nemusíte bát, že by vám cestou něco uniklo.

Elegantní interiéry vlaku jsou inspirovány peruánskými ručně tkanými látkami, jemnými tóny příze z alpaky a šedými barvami andského pohoří. V Andean Explorer na vás čeká příjemná relaxační atmosféra a výhledy na překrásnou krajinu. Vlak ubytuje 48 cestujících, má dva restaurační vozy, jeden lounge vůz, samostatný vagon se spa a vůz s venkovní plošinou ideální pro pozorování okolních scenérií.

4

© Belmond (UK) Limited

Rovos Rail

Vlaky Rovos Rail jsou známé jako pýcha Afriky. Většina cest se nachází v Jihoafrické republice, ale v nabídce se objevuje i Namibie či Angola. Čekat na vás budou sofistikované interiéry s dřevěným obložením a edwardiánskými prvky. Vlaky Rovos Rail skvěle kombinují zlatou éru vlakové dopravy a moderní technologie, díky čemuž si můžete i dnes užít extravagantní eleganci cestování z dob dávno minulých.

S Rovos Rail si můžete vybrat tří- až patnáctidenní dovolenou. Ti, kteří by si rádi cestování vlakem zpestřili, se mohou vypravit na cestu po golfových hřištích či výlety na safari. Vlak ubytuje 72 cestujících, disponuje dvěma restauračními a jedním vyhlídkovým vozem na konci vlaku, jehož součástí je terasa. Velkým plusem jsou klimatizované kabiny, nemusíte se tedy bát, že by vám horké africké slunce znepříjemnilo cestu.

5

© Rovos Rail

Jak na dovolenou luxusním vlakem?

Pokud si nechcete dělat žádné starosti se zařizováním vaší dovolené, nechte to na profesionálech. Travel designeři z Exclusive Tours vám připraví celý pobyt na míru a vy se nebudete muset o nic starat. Tak jako mají lidé svého osobního bankéře, lékaře či švadlenu, je dobré mít svého travel designera. Je vám vždy k dispozici a každou vaši cestu promění v dovolenou snů tím, že se postará o dokonalý servis. Stačí poslat jednu SMS a můžete si prodloužit dovolenou třeba o další dva týdny.


Exclusive Tours s.r.o. 

Revoluční 724/7
110 00 Praha 1

Tel.:     +420 220 512 858   


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz