21. 10. 2011
ID: 77950upozornění pro uživatele

Praha plná právníků: 24. celosvětový kongres práva

Národní právní systémy v globalizovaném světě, to je ústředním tématem celosvětového kongresu, který se letos koná v Praze. Od 23. do 28. října 2011 se tak hlavní město České republiky stane centrem světového práva. Součástí kongresu bude například oslava Světového dne práva, simulovaný proces, plenární zasedání a panely zabývající se vývojem národního i mezinárodního práva. Týdenní vlna informací a diskuzí bude probíhat v Kongresovém centru Praha. V úterý 25. října 2011 se s detašovaným panelem představí i Česká advokátní komora, a to ve svém školícím a vzdělávacím centru v paláci Dunaj.

 
Epravo.cz je mediálním partnerem kongresu. Přineseme sérii reportáží a budeme informovat o aktuálním programu - k dispozici >>> zde. Podrobné informace o kongresu jsou k dispozici >>> zde.

Kongresy Světové asociace právníků ( World Jurist Association, WJC) jsou důležitou tradicí v mezinárodním právním společenství. První kongres se konal v roce 1963 v Athénách a cíl se od té doby nezměnil – zvyšování podpory právních institutů a utvoření dynamického fóra k diskuzi odborníků. Účastníci mají nesčetné příležitosti k setkání s kolegy z celého světa. „Světová vláda práva, ne síly“, to je heslo WJA už od jejího založení.


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz