2. 10. 2019
ID: 110025

Nové BMW X1

Zdroj: Renocar

Modernizace BMW X1 je další kapitolou pokračujícího úspěšného příběhu vozu kategorie Sports Activity Vehicle (SAV).

Důvody trvalého úspěchu BMW X1 jsou různé a rozmanité. BMW X1 na jedné straně zosobňuje přesně ty atributy, které vystihují jeho cílové zákazníky: je mladistvé, sportovní a aktivní. Zároveň však bez debat předčí všechny ostatní zástupce segmentu kombinací typické BMW radosti z jízdy s praktičností, funkčností a špičkovými technologiemi. V neposlední řadě, od té doby, co bylo BMW X1 uvedeno na trh, ohromuje svým nezaměnitelným vzhledem. 

Stávající generace BMW X1, která byla představena v roce 2015, prokazuje, že má vše potřebné k tomu, aby byla vítězem. V roce 2018 se BMW X1 nestalo pouze celosvětově nejprodávanějším modelem BMW X, ale za stejné období získalo prvenství také ve své kategorii, když se ho prodalo 286 827 kusů. Přibližně 40 procent prodaných vozů zůstalo v Evropě, zatímco každý desátý, který opustil výrobní linku, byl exportován do USA, jež se tak staly jeho třetím největším odbytištěm. 

Design nového BMW X1 byl v rámci modernizace opět zdokonalen. Nyní vypadá ještě osobitěji, sportovněji a mohutněji. Nové BMW X1, které je vybaveno sportovními, avšak hospodárnými tříválcovými a čtyřválcovými motory BMW TwinPower Turbo a disponuje vynikajícími jízdními vlastnostmi, inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive, rozsáhlými možnostmi infotainmentu a aktualizovanými službami BMW ConnectedDrive Services, je připraveno v průběhu nadcházejících let nadále stavět na své vedoucí pozici na trhu. 

Současně se ale BMW X1 připravuje na další fáze svého vývoje. V příštím roce nabídku extrémně hospodárných vznětových a zážehových motorů BMW X1 poprvé doplní plug-in hybridní varianta.

V Renocaru Vám nyní můžeme nabídnout tento nový model již od 599 000 Kč bez DPH.
 

Design

Modernizace BMW X1 dodala už tak velmi pohlednému exteriéru ještě více estetického půvabu. Design nového BMW X1 každým coulem vykazuje prvky pravého, výkonného a dynamického vozu kategorie Sports Activity Vehicle (SAV). Zejména přední část vypadá svalnatěji, dominantněji a impozantněji, o čemž svědčí nová větší BMW maska chladiče, jejíž ledvinky se nyní uprostřed spojují, a ostřejší světelné ztvárnění předních LED světlometů. Kromě toho ještě dynamičtějšími tvary nyní oplývá také přední nárazník. Vyznačuje se LED mlhovými světy a většími nasávacími otvory nabízenými pro všechny modelové varianty, které podtrhují sportovní geny BMW X1.

Vnější zpětná zrcátka s projekcí X

Další unikátní prvek lze najít na vnějším zpětném zrcátku řidiče, které při odemčení vozu promítá na zem dvoubarevný obrazec X1. Avšak toto „uvítání“, které zároveň zahrnuje podsvícené kliky dveří, není pouhým vizuálním trikem, ale také výrazně usnadňuje nastupování a vystupování z BMW X1, protože osvětluje překážky na zemi, jako jsou hrboly nebo louže. Tato funkce je součástí volitelného světelného paketu. Stylistickými změnami prošla také zadní část BMW X1, přičemž zejména spodní část zadního nárazníku působí obzvláště svěžím dojmem. Přepracované vsazené prvky jsou standardní výbavou a jsou lakovány v barvě karoserie, což zadní části propůjčuje ještě více stylu a propracovanosti. U modelů Sport Line je spodní část zadního nárazníku lakována leskle černou barvou.
 

Nápadná LED zadní světla a koncovky výfuku.

Také volitelně dostupná LED zadní světla mají nový tvar s jednolitou světelnou trubicí ve tvaru písmene L. Horizontální tvary LED zadních světel podtrhují šířku zadní části a muskulaturní postoj BMW X1 na silnici. Dalším vizuálně působivým prvkem BMW X1 jsou nové koncovky výfuku. Jejich průměr se zvětšil ze 70 mm na 90 mm, čímž upozorňují na výkon tříválcových a čtyřválcových motorů BMW TwinPower Turbo a na radost z jízdy, kterou zajišťují. Čtyřválcové motory mají koncovky dvojité

Tři nové barvy karoserie, čtyři nové designy kol.

Nově jsou pro BMW X1 k dispozici také metalické barvy karoserie Jucaro Beige, Misano Blue (pro Model M Sport) a ultra-exkluzivní lak BMW Individual Storm Bay. BMW X1 je standardně vybaveno 17“ koly, zatímco modernizace modelu přináší na seznam volitelné výbavy další čtyři provedení kol: 18“ kola z lehké slitiny Style 578 v černém provedení a Style 579 (pro Model xLine), nová 19“ kola z lehké slitiny Style 580 (exkluzivně pro Model M Sport) a 19“ kola z lehké slitiny Style 816 M. Tato kola mohou být objednána také s M sportovními brzdami, které odkazují na závodní rodokmen BMW M GmbH a nabízejí špičkové brzdné výkony. M sportovní brzdy mají ve srovnání se standardními brzdami pevné lakované třmeny na přední nápravě a větší brzdové kotouče. Tento vysoce výkonný brzdový systém zajišťuje výborný brzdný účinek za všech podmínek, zvýšenou tepelnou stabilitu a vysokou odolnost proti vadnutí.

Renocar Praha

Lipová 280
Praha-Čestlice (D1, EXIT 8)

Tel.:     +420 261 393 600

Řípská 5c
Brno-Slatina (D1, EXIT 201)

Tel.:     +420 548 141 548
e-mail: info@renocar.cz


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz