Jak na skončení pracovního poměru
19. 9. 2018
ID: 108145upozornění pro uživatele

DEAL MONITOR

Přinášíme Vám přehled významných mandátů předních advokátních kanceláří.

Clifford Chance

Clifford Chance poskytovala poradenství skupině CBRE Global Investors při prodeji obchodního centra Wars Sawa Junior ve Varšavě 

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství skupině CBRE Global Investors, přednímu poskytovateli realitních a investičních služeb s celosvětovou působností, při prodeji obchodního centra Wars Sawa Junior ve Varšavě společnosti Atrium Real Estate, a to jménem Property Fund Central and Eastern Europe (dále jen ‘Fond’). Hodnota transakce činila více než 300 mil. eur. Wars & Sawa and Junior je prémiové dvoupodlažní obchodní centrum ve Varšavě, známé též jako Domy Towarowe Centrum.

Fond nabyl nemovitost ve dvou fázích, a to v roce 2007 (50 %) a v roce 2011 (50 %). Po dobu, co CBRE Global Investors byla majitelem nemovitosti, se jí úspěšně dařilo posilovat pozici centra, například obnovením nájemních smluv s Galeria Centrum v roce 2010, s Empik v roce 2015 a s Marks and Spencer v roce 2018. Klíčovými nájemci centra jsou vlajkové prodejny TK Maxx, H&M, C&A, Zara, Mango, Empik, Martes Sport a Tiger of Copenhagen. Nedávno k nájemcům rovněž přibyl polský prodejce obuvi CCC. 

Transakce byla podepsána na konci srpna 2018. Transakce ještě podléhá schválení úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které se očekává ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018.

Tým specialistů z advokátní kanceláře Clifford Chance, který v rámci této transakce poskytoval poradenství, vedl Emil Holub, partner pražské kanceláře zodpovědný za nemovitostní praxi, za podpory Anety Disman, seniorní advokátky. Členem týmu byli dále právníci Bartosz Kaniasty a Aleksandra Jach z varšavské kanceláře.


Dvořák Hager & Partners

DVOŘÁK HAGER & PARTNERS: ÚSPĚŠNÉ ZASTUPOVÁNÍ VE SPORECH O NEZÁKONNOST JEDNOHO ZE SLOVENSKÝCH KOORDINAČNÍCH CENTER

Advokátní kancelář Dvořák Hager & Partners úspěšně zastupovala jedno ze slovenských koordinačních center založených podle zákona o odpadech, a to ve dvou sporech o určení nezákonnosti jeho založení a vykonávání jeho činnosti. V prvostupňových řízeních byl náš klient v obou případech úspěšný, rozsudky ještě nejsou pravomocné. Určení nezákonnosti se domáhala organizace odpovědnosti výrobců založená známými výrobci pneumatik.

Tým vedla partnerka kanceláře Annamária Tóthová ve spolupráci s advokátkou Máriou Sadloňovou.


HAVEL & PARTNERS

Poradenství Windeln.de při prodeji e-shopů s dětskými potřebami Feedo

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství skupině Windeln.de, která je jedním z největších on-line prodejců dětských potřeb na evropském i čínském trhu. Poradenství se týkalo prodeje 100% podílu v polské společnosti Feedo Spółka z o.o. a její české dceřiné společnosti MyMedia s.r.o., provozující největší specializované tuzemské e-shopy s kojeneckou výživou a dětským vybavením Feedo.pl, Feedo.cz a Feedo.sk. Novým majitelem se stala společnost Dětská galaxie s.r.o. ze skupiny AGS 92 podnikatele Zdeňka Žáčka. 

Transakční tým HAVEL & PARTNERS vedli senior advokátka Silvie Király a advokát Juraj Petro ve spolupráci s partnery kanceláře Janem Kovalem, Petrem Sprinzem a advokátem Jiřím Rahmem z oddělení Banking & Finance. Komplikovanost transakce vyžadovala rovněž zapojení daňových specialistů HAVEL & PARTNERS pod vedením vedoucího advokáta Josefa Žaloudka.

Další informace k transakci jsou k dispozici v tiskové zprávě na webových stránkách skupiny Windeln.de.   

Právní poradenství Hengst Group při akvizici významného výrobce vzduchové filtrace DELBAG    

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se poradensky podílela na další významné přeshraniční transakci. Jakožto subdodavatel právních služeb pro mezinárodní advokátní kancelář Heuking Kühn Lüer Wojtek poskytla právní poradenství společnosti Hengst Group při akvizici divize DELBAG, která se od svého založení v roce 1909 postupně stala předním výrobcem vzduchových filtrů pro komerční, průmyslové i rezidenční využití. Prodávajícím byla skupina FläktGroup, pod níž divize DELBAG dosud spadala. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat. 
  
Tým HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera kanceláře Pavla Němečka (M&A), advokátky Veroniky Filipové (M&A) a Moniky Vnekové (Corporate) provedl právní due diligence české společnosti FläktGroup Czech Republic a.s., z níž se má odštěpit divize DELBAG do nově zakládané společnosti DELBAG s.r.o. Součástí poradenství byla rovněž revize projektu a celého procesu odštěpení a částečná revize některých transakčních dokumentů.

Celá transakce probíhá na území celkem šesti evropských jurisdikcí – kromě České republiky ještě v Německu, Francii, Rakousku, Polsku a Lucembursku. V těchto zemích dochází k odštěpení relevantního majetku, zaměstnanců a činnosti tvořící DELBAG divizi do nově vzniklých společností, které se následně převedou na kupujícího – skupinu Hengst Group. 

Česká jurisdikce je v rámci celé transakce významná mj. z toho důvodu, že nejdůležitější výrobní závod DELBAG divize se nachází v Liberci.


Weinhold Legal

Weinhold Legal asistovala skupině PORR při akvizici Alpine Bau 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství největší rakouské stavební společnosti PORR v souvislosti se smlouvami o koupi všech akcií ve společnosti Alpine Bau CZ a.s. od holdingu PSJ. Česko-slovenská skupina Alpine Bau je aktivní ve stavebnictví. Loňské tržby Alpine Bau dosáhly přibližně 2,5 miliard korun. Firma zaměstnávala okolo 450 zaměstnanců. Média o této transakci hovoří jako o zřejmě největší akvizici na českém stavebním trhu za posledních deset let. 

Skupina PORR vydala tiskovou zprávu, ve které oznámila, že kupní cena se pohybuje okolo 12 milionů EUR, nicméně ještě může být korigována v návaznosti na účetní závěrku Alpine Bau CZ a.s. 

Poskytnuté právní služby při této transakci byly komplexní a zahrnovaly zejména poradenství při strukturování transakce, přípravu a vyjednávání smluvní dokumentace, jakož i asistenci při probíhajícím získávání povolení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke spojení soutěžitelů. 

Tým Weinhold Legal vedl partner Ondřej Havránek ve spolupráci s vedoucím advokátem Daliborem Šimečkem. 

(Bližší informace o transakci např. HN, EURO a E15) 


Weinhold Legal asistovala při prodeji JANKA Radotín 

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla komplexní právní poradenství mezinárodní skupině LEEL Electricals se sídlem v Indii při prodeji společnosti JANKA ENGINEERING s.r.o. ostravské průmyslové skupině Multicraft Group. 

Výrobce klimatizačních a chladicích zařízení JANKA ENGINEERING z pražského Radotína má tradici sahající do roku 1872. Společnost vyrábí klimatizační jednotky pro vlaky, vlakové soupravy a soupravy metra a tepelné výměníky pro topení, ventilace, chlazení a klimatizace. 

Tým Weinhold Legal vedli Daniel Weinhold a Dušan Kmoch. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zde. 

(Bližší informace o transakci např. E15) 
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů , judikatura, právo | www.epravo.cz