18. 10. 2011
ID: 77875upozornění pro uživatele

Na návštěvě u KŠD ŠŤOVÍČEK: Galerie v kanceláři a mistrovství sportovního práva

Moderní a dynamická. Tak se kancelář KŠD Šťovíček prezentuje. A tak také opravdu působí. Impozantní výhled na Prahu z nejvyšší budovy u nás, záviděníhodná sbírka umění a právnický um dělají z této kanceláře nepřehlédnutelného závodníka na cestě k úspěchu.

 
Impozantnost stavby City Tower a její moderní interiér jsou signálem toho, že zde není místo pro usedlost. Sídlo advokátní kanceláře KŠD Šťovíček je již na první pohled vzdušné, pohodlné a moderní. Tuto skutečnost ostatně potvrzuje i sám partner, JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D.: „ Já mám rád, když je v interiéru hodně světla, když je to lehké.“  První objekt, kde kancelář původně sídlila, tvořilo několik místností v Thunovské ulici nacházejících se v blízkosti Poslanecké sněmovny. Toto „ideální místo pro malou advokátní kancelář“ později nahradil činžovní dům na Vinohradech a před dvěma lety pak právě pražská Pankrác, konkrétně budova City Tower. Zde se Janu Šťovíčkovi nakonec podařilo naplno zrealizovat „osobnost kanceláře“ i v prostoru. „Naši snahou bylo právě zosobnění kanceláře a její promítnutí v prostoru. Také z tohoto důvodu jsme pro současné prostory zvolili vybavení a nábytek, který nám zhotovila designová firma. Přáli jsme si, aby prostory naší kanceláře byly nejen moderní, ale abychom zde měli možnost i uvolnění a relaxace. Většina kolegů právníků sází na těžké dubové stoly, kožené pohovky a zlaté lampičky se zeleným stínítkem. Původně jsem to měl také, ale raději jsem tento styl opustil.“ říká JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D.

KSD web 1

Kancelář KŠD Šťovíček vedou dva společníci. Kromě Jana Šťovíčka jde o Mgr. Lukáše Trojana. Advokátů je v pražské pobočce 25 a na Slovensku 8. Celkově pak v kanceláři KŠD Šťovíček působí včetně administrativních pracovníků zhruba osmdesát lidí a takový počet členů pražské kanceláře si žádá velký prostor. Kancelář proto zaujímá téměř celé jedno patro administrativní budovy City Tower, z jejichž výhod náš průvodce nejvíce oceňuje flexibilitu prostoru. A toho je v kanceláři opravdu dost. Každý advokát má svou vlastní samostatnou kancelář a koncipienti sdílejí kanceláře po dvou. Zaměstnanci administrativy pracují v moderním otevřeném prostoru uprostřed kanceláře,  v tzv. open space. V kanceláři KŠD Šťovíček má zásadní místo také estetika, neboť volná místa i většinu zdí zde vyplňuje moderní umění. Janu Šťovíčkovi se tak podařilo vytvořit plnohodnotnou „galerii v kanceláři“. Jak sám přiznává, umění je jeho zálibou a tak sbírá díla od svých oblíbených umělců. Konkrétně zde můžeme najít díla Karla Jerie a Krištofa Kintery. „ Karel je mladý, šikovný umělec. Snažíme se mladé umělce podporovat v rozletu.“ říká Jan Šťovíček. Karel Jerie se vedle malby zabývá tvorbou komiksů a ilustrací. Kryštof Kintera vytváří zejména kinetické umění a artefakty. Díla obou umělců jsou opravdovými dominantami kanceláře a i laika naprosto okouzlí (usedlejší jedince možná pobouří). Každý „exponát“ provází štítek s uvedením názvu díla a doplněním jména autora. Jan Šťovíček dodává: „Lidé se na díla ptali, a tak jsme sem nechali tyto popisky doplnit.“  Samozřejmostí je i to, že v kanceláři obrazy průběžně doplňují a obměňují. Poslední slovo jaký obraz či socha tu bude nebo nebude má samozřejmě Jan Šťovíček– který se tak stává kurátorem ve své vlastní galerii.

Další zálibou Jana Šťovíčka je motosport, což je znát zejména v jeho kanceláři. Tu si cíleně vybral v rohu patra kancelářských prostor KŠD Šťovíček. Chtěl mít výhled nejen na Pražský hrad ale i na opačnou stranu Prahy. Nepřehlédnutelná je pak v jeho kanceláři plná nákupní taška na podstavci, rovněž umělecký počin. JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D. také s úsměvem dodává:  „ Pokud se nabije baterie, taška mluví a hýbe se. Každý si myslí, že je to můj nákup.“  A jak je to s ostatními právníky v kanceláři a motosportem? „Je to hlavně moje záliba, moc nadšení jsem tu nezískal. Spíš tu kvete golf a tenis.“

KSD web 2

V kanceláři se nacházejí také tři zasedací místnosti. Mezi právníky proběhla anketa, jak je nazvat. Nakonec zvítězila jména okruhů Monza, Silverstone a Monaco. Jan Šťovíček vysvětluje: „ Kolegové věděli, že mám ten automobilový koníček, tak tento nápad nakonec zvítězil.“ Zajímavostí je i prostorná knihovna, kterou kancelář zdědila po doktoru Kleinovi. Tato knihovna také  „společnou místností“ a relaxační zónou, která je využívána třeba u příležitosti posezení pro zaměstnance. U knihovny jsme si všimli fotografií z Olympiád, kam zástupci kanceláře jezdili fandit  českým sportovcům. Jan Šťovíček také doplňuje, jak je to se ženami a sportovním právem: „V naší kanceláři se sportovnímu právu hodně věnuje kolegyně Tereza Rýdlová, která je odborníkem v tomto právním odvětví a je vynikající podporou našich klientů v této oblasti. Je tedy znát, že i ženy sportovní právo zajímá.“

Túru zakončujeme ve velké zasedací místnosti, kde nás zajímá, jak dlouho trvá, než se u KŠD Šťovíček „zaučí“studenti (kterých je v kanceláři aktuálně desítka): „Máme tady studenty posledního ročníku, kteří jsou u nás rok a jsou v některých případech kvalitnější než koncipient, který je tu dva roky. Délka zaučení v chodu kanceláře je tak velmi individuální.“ A nakonec, jak jinak, umění. Ve velké zasedačce jsou hned dvě zajímavá díla. Komiks „Čtyřlístek se vrací“ se zestárlými hlavními hrdiny a obraz od Michaela Rittsteina.

Fotogalerii z kanceláře naleznete >>> zde


© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz